+38(095) 45 48 688

Зламати сценарій відносин, який змушує нас страждати

Дослідження головного мозку показують, що залежність від будь-якого процесу, будь то азартні ігри, безконтрольне поглинання їжі або нездорові відносини, впливає на нас по одному і тому ж принципу.

Спочатку задоволення починає міцно асоціюватися з певною дією. Пізніше ми намагаємося повернути собі відчуття блаженства, чого б нам це не коштувало. І якщо мозок зчитує стан руйнівного хаосу як найбажаніше, він наполегливо прагнутиме до нього знову і знову. Так запускається колесо залежності, яке з часом лише набирає обертів.

Якщо нас довгий час ігнорували і принижували, ми, навіть не погоджуючись з таким станом справ, починаємо внутрішньо сприймати його як належне.

Для того, що б розібратися з проблемою, з початку потрібно зрозуміти які ж вона має ознаки. Ось кілька ознак, за якими можна визначити, що ваш партнер заводить вас в травматичні стосунки:

Перша ознака - він не цікавиться вашим життям. Йому не цікаво, де і ким ви працюєте, чим займаєтеся, як любите проводити відпустку. Тобто ви - як особистість, як людина з якимись особливостями, звичками, захопленнями - йому не потрібні. Ви йому потрібні, як функція, а не як цілісна особистість.

Друга ознака - ви готові до наступного етапу, а він ні. Ви зустрічаєтеся більше півроку, але він не пропонує жити разом, хоча ви б погодилися. Або ви давно живете разом, і він не пропонує одружитися, хоча вам цього хочеться. Або ви одружитеся, але він не хоче, щоб у вас були діти, хоча ви мрієте стати мамою. Це - травматичні відносини, коли партнер ігнорує ваші основні бажання і потреби. Це не означає, що він погана людина, він цілком може не хотіти дітей і так далі, має повне право. Просто з цього моменту ваші відносини стали травматичними - для вас.

Третя ознака - він змушує вас ревнувати. Або залишитися друзями, хоча очевидно, що ви закохані.

Найважливіший ознака - вам ці відносини не приносять радості. Навпаки, ви весь час напружені, вам важко, вам некомфортно. Він не знайомить вас зі своїми друзями. Причому абсолютно не важливо, з яких причин він так себе веде, це не має значення. Важливо одне: він не думає про те, що заподіює вам біль. А між тим кохання - це сплеск позитивних емоцій, і більше нічого. Це щастя, радість. У ній немає ніякої негативної сторони, немає жертовності, немає самовіддачі.

І ось чотири кроки, які дозволять зруйнувати сценарій відносин, який змушує нас страждати:

  1. Згадайте всі відносини, в яких ви не були щасливі. Будьте чесні з собою і постарайтеся проаналізувати, що саме здавалося вам таким привабливим в людях, з якими вам явно було не по дорозі.
  2. Якщо саме зараз ви перебуваєте в руйнівному для вас союзі, допоможе асоціація з сигаретою. Нереально кинути курити, поки ви точно знаєте, що в кишені вас спокушає пачка з нікотином. Ви ніколи не станете вільні, якщо не позбудетеся від того, що повільно отруює ваше життя, будь то сигарети або союз з людиною. Подумайте про шляхи виходу з руйнівних для вас відносин.
  3. Нагадайте собі про те, що ваші потреби не менш важливі, ніж потреби партнера. Добре б позначити їх на папері. Напевно ви хочете, щоб ваші бажання поважали, ваші слова чули, щоб вас цінували, про вас турбувалися, були вам вірні.
  4. Змінити потреби мозку, який вибірково реагує лише на ті відносини, в яких погано, не так просто. Однак його можна поступово перевчити. Якщо ви зустрічаєте нову людину, яку бачите своїм потенційним партнером, почніть ініціювати і відзначати - краще навіть записувати - ті епізоди, які не повторюють попередній досвід.

Для того щоб відучити себе від згубної звички зачаровуватися людьми, які змушують страждати, буде потрібна дисципліна. Все схоже на програму позбавлення від будь-якої іншої залежності. Наприклад, щоб побороти звичку заїдати стрес, важливо не тримати в холодильнику продуктів, які сприяють зриву.

Точно так само необхідно звільнитися від будь-яких артефактів, пов'язаних з людиною, відносини з яким для вас руйнівні. Нехай хоча б на час будь-які нагадування про нього: фотографії, листування, пости в соціальних мережах - будуть прибрані з поля вашого зору.

 

Полезная информация по теме